Næste møde er den 26. januar 2021 kl. 19.00 i Malling Sognegård.

Menighedsrådsmøder afholdes kl. 19.00 i Malling Sognegård - med mindre andet er anført. Alle er velkomne.

 

 



Formand:

Svend Rath
Tlf. 24 84 41 07 - sr@mallingkirke.dk

Næstformand:

Anne Dorte Bruun Nielsen 
Tlf. 42 18 04 63 - adbn@law.au.dk

Kontaktperson vedr. personale:

Ingrid Ranegaard Jespersen

Tlf. 40 75 01 45 - ingrid-jespersen@hotmail.com

Kasserer:

Henning Eriksen
Tlf. 28 10 22 46 - v.dahlin.dk@gmail.com

Kirkeværge og formand for valgbestyrelsen:

Tue Aagaard
Tlf.: 86 93 11 23 / 40 68 11 18 - tue@mail.dk

Øvrige medlemmer:

Anette Riisgaard
Tlf. 30 34 37 18 - bredgade93malling@gmail.com

Jensine Adler Petersen 
Tlf. 23 71 89 17- jensine.adler@gmail.com 

Monica Salling Johnson Stenberg
Tlf. 40 71 93 51 – monica.stenberg@outlook.com

Dorte Liisberg
Tlf. 22 41 21 88 – dliisberg1@gmail.com

 

 



Malling Menighedsråd udgøres af ni valgte medlemmer, to præster samt en medarbejderrepræsentant.

Valg til menighedsråd afholdes næste gang i 2024.



Sådan bruger du sjælesorg.nu


SØNDAGENS PRÆDIKEN


HILSNER FRA KIRKENS PRÆSTER



GUDSTJENESTER i Malling Kirke


Mundbind i kirken og sognegården

De seneste retningslinjer for coronapandemien betyder, at alle der besøger kirke eller sognegård fra 29. oktober 2020 SKAL bære mundbind eller visir.

Kirkekontoret er et offentligt kontor, og alle der har ærinde på kontoret, SKAL bære mundbind eller visir.

Læs mere om retningslinjerne  Folkekirken i Aarhus -  fælles hjemmeside for Folkekirken i Aarhus.