Næste møde er den 23. oktober 2018 kl. 19.00 i Malling Sognegård.

Dagsorden offentliggøres forud for møderne ved opslag i kirke, i sognegård samt i udhængsskab ved den store kirkelåge.

Menighedsrådsmøder afholdes kl. 19.00 i Malling Sognegård - med mindre andet er anført. Alle er velkomne.


Formand:

Svend Rath
Tværgade 111, 8340 Malling
Tlf. 24 84 41 07 - sr@mallingkirke.dk 

Næstformand:

Annette Sørensen
Ajstrupvej 18, 8340 Malling
Tlf. 51 30 52 18 - annette.s@hotmail.com

Kontaktperson vedr. personale

Ingrid Ranegaard Jespersen 
Rodalvej 16, 8340 Malling
Tlf. 40 75 01 45 - ingrid-jespersen@hotmail.com

Kasserer:

Anette Riisgaard
Bredgade 93, 8340 Malling
Tlf. 30 34 37 18 - bredgade93malling@gmail.com

Kirkeværge og formand for valgbestyrelsen

Tue Aagaard
Hedemarksvej 11, 8340 Malling
Tlf.: 86 93 11 23 / 40 68 11 18 - tue@mail.dk

Øvrige medlemmer:

Lisa Lykke Locht 

Norsmindevej 203, 8340 Malling
Tlf. 86 93 16 97 - lisa.locht@gmail.com   

Jensine Adler Petersen 

Bygvænget 11, 8340 Malling
Tlf. 23 71 89 17- jensine.adler@gmail.com 

Anne Dorte Bruun Nielsen 

Majsvænget 28 Malling 
Tlf. 42 18 04 63 - adbn@law.au.dk

Ole Krabbe Olesen

Starupvej 10G, 1. th., 8340 Malling
Tlf. 22 21 88 55 - oko@oko.dk

 


Stedfortrædere

 

SOGNELISTEN                 MERE FOR MALLING

                                        Mette Stitz

                                        Henning Eriksen

                                        Helle Aagaard Nielsen


Bygningskyndig

Tømrer- og snedkermester Steen Hasse Laursen

Fløjstrupvej 48, 8340 Malling
Tlf. 2011 3226  

 

 



Malling Menighedsråd udgøres af ni valgte medlemmer, to præster samt en medarbejderrepræsentant.

Rådsarbejdet understøttes indtil videre frem til efter sommerferien 2017 af konsulenterne Anette Lysdahl Pedersen og Boris Sandvad.

Valg til menighedsråd afholdes næste gang i 2020.



BegivenhedDato

Gudstjeneste v. Line Theresia Villefrance

21. okt 11:00
12:00
21. okt 11:00 -
12:00

Gudstjeneste v. Christine Bugge

28. okt 09:30
10:30
28. okt 09:30 -
10:30

Gudstjeneste v. Christine Bugge

4. nov 11:00
12:00
4. nov 11:00 -
12:00

Gudstjeneste v. Line Theresia Villefrance

11. nov 09:30
10:30
11. nov 09:30 -
10:30

Gudstjeneste v. Christine Bugge

18. nov 11:00
12:00
18. nov 11:00 -
12:00