Næste møde er den 23. marts 2021 kl. 19.00 i Malling Sognegård.

Menighedsrådsmøder afholdes kl. 19.00 i Malling Sognegård - med mindre andet er anført. Alle er velkomne.

 

 



Formand:

Svend Rath
Tlf. 24 84 41 07 - sr@mallingkirke.dk

Næstformand:

Anne Dorte Bruun Nielsen 
Tlf. 42 18 04 63 - adbn@law.au.dk

Kontaktperson vedr. personale:

Ingrid Ranegaard Jespersen

Tlf. 40 75 01 45 - ingrid-jespersen@hotmail.com

Kasserer:

Henning Eriksen
Tlf. 28 10 22 46 - v.dahlin.dk@gmail.com

Kirkeværge og formand for valgbestyrelsen:

Tue Aagaard
Tlf.: 86 93 11 23 / 40 68 11 18 - tue@mail.dk

Øvrige medlemmer:

Anette Riisgaard
Tlf. 30 34 37 18 - bredgade93malling@gmail.com

Jensine Adler Petersen 
Tlf. 23 71 89 17- jensine.adler@gmail.com 

Monica Salling Johnson Stenberg
Tlf. 40 71 93 51 – monica.stenberg@outlook.com

Dorte Liisberg
Tlf. 22 41 21 88 – dliisberg1@gmail.com

 

 



Malling Menighedsråd udgøres af ni valgte medlemmer, to præster samt en medarbejderrepræsentant.

Valg til menighedsråd afholdes næste gang i 2024.



Sådan bruger du sjælesorg.nu



GUDSTJENESTER i Malling Kirke


MORGENANDAGT

I denne tid, hvor gudstjenesterne i Malling Kirke er aflyst, anbefaler vi morgenandagten, som høres på radio via nedenstående link: https://www.dr.dk/radio/p2/morgenandagten

Og søndagsgudtjenesterne: https://www.dr.dk/radio/p1/gudstjeneste-radio

Og se Gudstjeneste i en Coronatid