Næste møde er den 23. oktober 2018 kl. 19.00 i Malling Sognegård.

Dagsorden offentliggøres forud for møderne ved opslag i kirke, i sognegård samt i udhængsskab ved den store kirkelåge.

Menighedsrådsmøder afholdes kl. 19.00 i Malling Sognegård - med mindre andet er anført. Alle er velkomne.


Formand:

Svend Rath
Tværgade 111, 8340 Malling
Tlf. 24 84 41 07 - sr@mallingkirke.dk 

Næstformand:

Annette Sørensen
Ajstrupvej 18, 8340 Malling
Tlf. 51 30 52 18 - annette.s@hotmail.com

Kontaktperson vedr. personale

Ingrid Ranegaard Jespersen 
Rodalvej 16, 8340 Malling
Tlf. 40 75 01 45 - ingrid-jespersen@hotmail.com

Kasserer:

Anette Riisgaard
Bredgade 93, 8340 Malling
Tlf. 30 34 37 18 - bredgade93malling@gmail.com

Kirkeværge og formand for valgbestyrelsen

Tue Aagaard
Hedemarksvej 11, 8340 Malling
Tlf.: 86 93 11 23 / 40 68 11 18 - tue@mail.dk

Øvrige medlemmer:

Lisa Lykke Locht 

Norsmindevej 203, 8340 Malling
Tlf. 86 93 16 97 - lisa.locht@gmail.com   

Jensine Adler Petersen 

Bygvænget 11, 8340 Malling
Tlf. 23 71 89 17- jensine.adler@gmail.com 

Anne Dorte Bruun Nielsen 

Majsvænget 28 Malling 
Tlf. 42 18 04 63 - adbn@law.au.dk

Ole Krabbe Olesen

Starupvej 10G, 1. th., 8340 Malling
Tlf. 22 21 88 55 - oko@oko.dk

 


Stedfortrædere

 

SOGNELISTEN                 MERE FOR MALLING

                                        Mette Stitz

                                        Henning Eriksen

                                        Helle Aagaard Nielsen


Bygningskyndig

Tømrer- og snedkermester Steen Hasse Laursen

Fløjstrupvej 48, 8340 Malling
Tlf. 2011 3226  

 

 



Malling Menighedsråd udgøres af ni valgte medlemmer, to præster samt en medarbejderrepræsentant.

Valg til menighedsråd afholdes næste gang i 2020.



BegivenhedDato

Gudstjeneste 4. søndag i advent

23. dec 09:30
10:30
23. dec 09:30 -
10:30

Juleaften Børnegudstjeneste

24. dec 12:00
13:00
24. dec 12:00 -
13:00

Juleaften gudstjeneste

24. dec 14:00
15:00
24. dec 14:00 -
15:00

Juleaften gudstjeneste

24. dec 16:00
17:00
24. dec 16:00 -
17:00

Juledag gudstjeneste

25. dec 11:00
12:00
25. dec 11:00 -
12:00