Næste menighedsrådsmøde

Tirsdag den 12. september, 2017

kl. 19:00


Dagsorden offentliggøres forud for møderne her på hjemmesiden og på tavler i sognegård, samt i udhængsskab ved den store kirkelåge.

Menighedsrådsmøder afholdes kl. 19.00 i Malling Sognegård - med mindre andet er anført. Alle er velkomne.


Formand:

Lise Arnfred
Mallinggårdsvej 21, 8340 Malling
Tlf. 42 83 33 07 - arnfred@gmail.com 

Næstformand:

Annette Sørensen
Ajstrupvej 18, 8340 Malling
Tlf. 51 30 52 18 - annette.s@hotmail.com

Kontaktperson vedr. personale

Tue Aagaard
Hedemarksvej 11, 8340 Malling
Tlf.: 86 93 11 23 / 40 68 11 18 - tue@mail.dk

Kasserer:

Anette Riisgaard
Bredgade 93, 8340 Malling
Tlf. 30 34 37 18 - bredgade93malling@gmail.com

Kirkeværge og formand for valgbestyrelsen

Tue Aagaard
Hedemarksvej 11, 8340 Malling
Tlf.: 86 93 11 23 / 40 68 11 18 - tue@mail.dk

Øvrige medlemmer:

Svend Rath
Tværgade 111, 8340 Malling
Tlf. 24 84 41 07 - svend.rath@gmail.com 

Ingrid Ranegaard Jespersen 
Rodalvej 16, 8340 Malling
Tlf. 40 75 01 45 - ingrid-jespersen@hotmail.com

Lisa Lykke Locht 
Norsmindevej 203, 8340 Malling
Tlf. 86 93 16 97 - lisa.locht@gmail.com   

Jensine Adler Petersen 
Bygvænget 11, 8340 Malling
Tlf. 23 71 89 17- jensine.adler@gmail.com 

Anne Dorte Bruun Nielsen 
Majsvænget 28 Malling 
Tlf. 42 18 04 63 - adbn@law.au.dk 


Stedfortrædere

SOGNELISTEN                           MERE FOR MALLING                    

Kamilla Ellen Nordahl Olesen      Mette Stitz

Ole Krabbe Olesen                     Henning Eriksen 

                                               Helle Aagaard Nielsen

 


Bygningskyndig

Gunnar Fredenslund
Malling Bjergvej 77, 8340 Malling
Tlf.: 86 93 16 14



Malling Menighedsråd udgøres af ni valgte medlemmer, to præster samt en medarbejderrepræsentant.

Rådsarbejdet understøttes indtil videre frem til efter sommerferien 2017 af konsulenterne Anette Lysdahl Pedersen og Boris Sandvad.

Valg til menighedsråd afholdes næste gang i 2020.



MALLING KIRKE ER VEJKIRKE

Læs mere i vejkirkefolderen.


BegivenhedDato

Gudstjeneste v. Christine Bugge

20. aug 09:30
10:30
20. aug 09:30 -
10:30

Gudstjeneste v. Brian Petersen

27. aug 11:00
12:00
27. aug 11:00 -
12:00

Gudstjeneste v. Christine Bugge

3. sep 09:30
10:30
3. sep 09:30 -
10:30

Høstgudstjeneste v. Emmy H. Jensen og Christine Bugge

Malling Kirke indbyder til høstfest og alle i sognet inviteres til at deltage. …

10. sep 11:00
14:00
10. sep 11:00 -
14:00

Den Glade Kirke

Den Glade Kirke inviterer til en kort gudstjeneste i børnehøjde for førskolebørn og …

15. sep 17:00
17:30
15. sep 17:00 -
17:30

AKTIVITETER

BegivenhedDato

Bio 13

 "Mit hjem i Hampstead". Ingen tilmelding - dog anbefales det i …

21. aug 13:00
13:30
21. aug 13:00 -
13:30

Fællesspisning

Også i efteråret slås dørene op i Malling Sognegård for en række hyggelige aftener …

29. aug 18:00
18:30
29. aug 18:00 -
18:30

Høstgudstjeneste v. Emmy H. Jensen og Christine Bugge

Malling Kirke indbyder til høstfest og alle i sognet inviteres til at deltage. …

10. sep 11:00
14:00
10. sep 11:00 -
14:00